Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morčecí poradna

Máte nějaké dotazy a nevíte si rady?

Tak se obraťte na nás. My se vám pokusíme poradit. Jestli máte dějaké otázky týkající se morčat, tak je pište do komentářů.

 

a.baa-surprise-guinea-pig.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Samec-bílý útvar

(Kometa, 12. 10. 2020 22:24)

Dobrý večer.
Můj sameček má na zadku delší chlupy, tak mu sem tam vyprostím zatvrdlý nepořádek. Dnes jsem ale našla jakýsi tvrdý bílý útvar, bez zápachu. Co to je? Není to špatně? Napadly mě pouze zatvrdlé samčí buňky, jenže samičku několik let neviděl. Nedávno jsem začala chovat dvě holčičky v jiné místnosti, možná mi ujel omylem pach z jejich srsti a sáhla jsem na něj. Mohlo by to nějak souviset? Děkuji za odpověď, Kometa

Společnost

(Samuel Hořejší, 14. 8. 2020 23:49)

Dobrý den, mám už starší morče a teď jsme jí tam přidali dvě mladé morčice. S jednou je naprosto v pohodě, ale druhá si k ní vždy dojde, začne čuchat zadek a ta naše začne nahlas a hlasitě kvíkat. Nevíte co to znamená?

Vypadaná srst a drbání až do křeče

(Kamila, 8. 8. 2020 17:36)

Dobry den,potřebuji poradit.
Jsem už zoufalá a nevím co dělat.
Mám morče,samečka,nevím kolik mu je let,jen že když jsem se ho ujala,byl už velký a já ho mám 5,5 roku.
Před měsícem jsem pořídila mladě samičky,postupně jsem je seznamila a občas zůstaly i spolu sami.
Samička je velice živa a možná proto mi začal sameček strádat,vypadala mu srst na nohou a měl řidčí stolici,
neváhala jsem,to je jasné a jela na veterinu.
Pan doktor vyloučil parazity v srsti a přiklonil se k názoru,že je sameček ve stresu z nového nájemce a že je nemám dávat k sobě a srst mu prý zaroste.
Tak jsem udělala ale už je to týden a sameček se nelepši,ktomu se stále drbe za ušima a pak,vždy padne na bok a vypadá jako by měl křeč a tlamičku dokořán :(
Pak se zase zvedne a je trochu apaticky.Začaly mu téct oči a huře žere a hodne zhubnul,je jak kostra.
Rozhodla jsem se navštívit tuto veterinu znovu a tentokrát dostal něco na parazity a umělou výživu domů,paní doktorka(minule byl jen lékař)konstatovala,že v srsti parazity nevidí ale myslí si že jsou uvniř:(a že pri zhoršení přijít za týden,při zlepšení za dva týdny.
Mám natočeno i video jak jeho,,záchvat,,jak tomu říkám,vypadá.V ponděli to bude týden a rozhodně sním jdu znovu,protože mám o něj velký strach:(
Prosím poradte.
S pozdravem slečna Kamila

Chov morčat

(Nikola, 28. 7. 2020 17:18)

Ahoj/Dobrý den minulý rok v lété jsem dostala od máminý kolegyně morče(samičku), jelikož její dcera na morčecí srst doslala alergii. A teď po roce co jí mám a už si na mě zvykla, přemýšlím o tom že bych jí pořídila kamarádku

Morče - strup na čumáčku

(Bary, 29. 5. 2020 18:11)

Dobrý den, mému samečkovi se na čumáku objevil strup. Má ho tam asi týden možná 2. Je to něco závažného, nebo to přejde?

Re: Morče - strup na čumáčku

(Daniel V, 27. 7. 2020 20:16)

CO se týká morčat s jakoukoli maličkostí utíkejte k doktorovi, mají vrozený genom, že pokud morče není v posledním tažení nedá na sobě znát že není v pořádku, takže pozor nato.

Kluk na kluka rumbuje

(Pet, 6. 6. 2020 19:23)

Dobrý den, máme 2 kluky v jedné kleci, oba jsou spolu od mala ale ne od jedné maminky a starší rumbuje na mladšího co přesně to znamená?
Děkuji za odpověd :)

Re: Kluk na kluka rumbuje

(Daniel V, 27. 7. 2020 20:14)

Dobrý den, Také chováme samečky, od té doby co jsou spolu od mala mají jasné role, jeden je alfa a druhý následovník, občas se stane že právě ten, který byl následovníkem se chce stát alfou, takže to chování které popisujete znamená jen to že si určují dominanci, Pokud neteče krev! nezasahovat! pokud krev téct začne je nutné kluky oddělit.

Paraziti?

(J. K. , 10. 6. 2020 18:56)

Dobrý den, byla bych vděčná za radu. Mám morčátko, za nedlouho mu bude rok. Asi před týdnem porodilo. Po porodu se nám ale vyskytly problémy s lysinami po celém těle. Na pár místech má i boláčy. Žere i kojí normálně. Zdá se mi, že trošku zhublo, ale to může být ztrátou srsti. Všenky jsem nenašla a nedostatkem céčka by to být nemělo, dostávají trávu 2x denně plus zeleninu a ovoce. Nevím co s ním, stříkám arpalit, ale že by nějak extra pomáhal.. Prosím vás, jsou to paraziti, případně jak je léčit..? Předem děkuji za odpověď, zoufalá majitelka

Kluk na kluka rumbuje

(Pet, 6. 6. 2020 19:21)

Dobrý den, máme 2 kluky v jedné kleci, oba jsou spolu od mala ale ne od jedné maminky a starší rumbuje na mladšího co přesně to znamená?
Děkuji za odpověd :)

ven

(domi, 23. 8. 2018 14:54)

ahoj já bych ráda věděla jestli se mohou morčata přes léto chovat venku...

Re: ven

(Aleš, 26. 4. 2020 16:39)

Ano morčátka se mohou chovat venku do doby než je venku pod 18°C. Poté musí mít zateplené bydlení, nebo je přestěhovat domů.

morče napadá druhé morče

(Markéta, 2. 1. 2019 22:37)

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu .Koupila jsem synovi jedno morče,a asi za týden jsem ještě přikoupila druhé,v dobrém úmyslu že si budou hrát a nebude jim smutno.Ale jakmile jsem dala to druhé do klece k tomu prvnímu začal boj.To první je menší asi i mladší to nevím,nicméně to co jsem přinesla později ho napadá.Prohání ho,skáče a kouše ho.To menší jen nehnutě leží a píská.Ve výběhu byl klid,ale už i teď ho začalo dost teda kousat,nadzvihuje ho a jde mu po zadku.Přitom to jsou obě samičky.Musí být proto každá zvlášť ve své kleci.Snažíme se je dávat k sobě ať si přivyknou,ale nemohu se dívat jak mu ubližuje.Už jsem přečetla kde co,ale nikde jsem nenašla odpověď o co jde.Všude se píše jak jsou přátelská zvířata,že si jem asi určuje ta nová postavení.No nevím je mi té menší líto,aby pak nebyla bázlivá a i kousavá.Proto hledám radu i někoho kdo má nějaké zkušenosti s chovem.Děkuji za odpověď

Re: morče napadá druhé morče

(Aleš, 26. 4. 2020 16:36)

Dobrý den. Za prvé, Nikdy Nedáváme nové morčátko k tomu co už máme doma
hned do společné klece se společnym domečke
Ale necháme je seznámit ve volném výběhu třeba na zemi v obyváku. Až po pár hidinách, když se snesou je můžeme dát do společné klece. Ale vaše morčátka se nesnesou a nenaučí se to. Prostě si nesednou. To se někdy stává. V takovém případě spolu být nemohou.

Moje morče má divnou bouli blízko zadečku

(Lenka , 18. 8. 2019 18:51)

Dobrý den
Moje morče má divnou bouli blízko zadečku,
ale nevypadá to jako absces ani jako strub..
Je to jak ošklivá strupovitá boule. Ani nevím
jak to popsat.

Re: Morče mě líže

(Aleš, 26. 4. 2020 12:04)

To znamená, že si na vás morčátko zvyklo nebojí se vás a má vás rádo.

Morčata čůrají do pelíšků

(Jana, 4. 2. 2020 20:46)

Mám dvě holky,pořídila jsem každé papučku,kterou zbožňují,avšak si do nich dělají bobky a čůrají takže papučky jsou mokré durch a zapáchají...je to běžné,že si morčata dělají potřebu do pelechu? Potom jsou i ony smradlavé a mokré..děkuji za radu

Re: Morčata čůrají do pelíšků

(Aleš, 26. 4. 2020 11:55)

Dobrý den. Moje morčátka také dvě holky do svého pelíšku nečůrají ani nekakají a nikdy jsem se stím nesetkal. Spíš mi
Připadá,že si to schovávají,až se s nima začnu mazlit. Vždy mě počůrají a radostně mi jdou ožužlávat ucho.

Strava

(Aleš, 26. 4. 2020 11:51)

Dobrý den. Jakou zeleninu a ovoce nesmím dávat morčátkům?
Moje morčátka nechtějí papat
Čer.řepu
Petržel
Celer
Jahody
Madnarinky
Hrušky
Kiwi
A skoro žádné granule.
Jak do nich mam dostat vit.C když mi nepapají ovoce?
Když jim dám C do vody tak jí nepijí.
Děkuji za rady.

Velikost klece

(Káťa, 30. 3. 2020 19:17)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli tahle velikost
akvárka (100cm×40cm) je dostačující pro 2 morčátka...
Máme velký dům a rodiče souhlasí s každodenním
proběhnutím morčátek.
Budu ráda za odpověď!❤ 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2020 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 106077
Měsíc: 2865
Den: 104