Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plemena

20. 6. 2015

Plemena morčat

Je spoustu druhů plemen, zde jsou ty nejčastější a nejoblíbenější.

 

 

 

 

Anglický Crested (Anglické chocholaté morče)

Má hladkou srst a na čele rozetu. Rozeta je zbarvená stejně jako tělo morčete. Je jen jedna rozeta (korunka) a to ta na čele. Toto morče může být jednobarevné až trojbarevné. Je krátkosrsté a srst nepřesahuje délku 3cm.anglicky-crested.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Americký Crested (Americké chocholaté morče)

Toto morče je úplně shodné s Anglickým Crestedem, ale tzv. korunku má bílou. Barvu na těle má vždy jen jednu, pouze rozeta je bílá.

americky-crested.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morče Aguti

Chloupky srsti tohoto plemene jsou u kořínků tmavé a na konečkách světlé. Díky tomu to jsou nádherná, stříbrná a lesklá morčata.  Nejznámější jsou dvě barvy - Aguti stříbrná a Aguti zlatá. Aguti Zlatá je přirozená barva divokého morčete. Zde je Aguti Stříbrná.

chs-dami.wbs.cz

 

 

Morče Rozetové

Na tomto plemeni jsou charakteristickým znakem rozety, které jsou nepravidelně rozloženy po celém těle. Každá rozeta musí být kruhovitá, dostatečně velká a otevřená. Mezi jednotlivými rozetami se tvoří hřebeny.

morce-rozetove.png

Morče saténové

Toto plemeno má jedinečně jemnou a lesklou srst, způsobují to duté chloupky. Odrážejí totiž světlo jiným způsobem. Díky tomu mají mimořádně lesklou srst. Bohužel je toto plemeno poněkud úzkostlivé. Také je náchylné na nemoc zvanou osteodystrofie (není to však pravidlem, jedná se spíše o výjimečné případy). Je to nemoc, která mění kosti v měkkou vazivou tkáň. Tato nemoc je neléčitelná a je smrtelná.

2012-09-08-16.26.30.jpg

Americký Teddy

Americký teddy je typický svou zvláštní strukturou srsti. Je to způsobeno, tím, že chlupy ve folikulu rostou kolmo. Tak dávají vznik drsné, chlupaté a husté srsti, která je příjemná na dotek. Srst by neměla přesahovat 3cm.

americky-teddy.png

 

 

Morče Angorské

Patří mezi dlouhosrstá morčata. Jelikož si dlouhosrstá morčata nedokáží udržovat svou srst čistou sama, musíte jim jí neustále vyčesávat. Tělo mají nerovnoměrně posázeno čtyřmi až osmi rozetami. Vypadají trochu jako neupravená morčata, to způsobují rozety. Je to podstatě morče rozetové s dlouhou srstí.

morce-angorske.png

 

 

 

 

 

 

 

 

Peruánec

Patří mezi dlouhosrstá morčata. Jelikož si dlouhosrstá morčata nedokáží udržovat svou srst čistou sama, musíte jim jí neustále vyčesávat. Na rozdíl od Angorského morčete, nemají tělo poseté rozetami. Tato srst tvoří na zadečku vlečku a na čele dlouhou ofinu s pěšinkou.

peruanec.png

 

 

 

Melírované Morče

Hladká srst nevyžaduje přílišnou péči a snadno se nezašpiní. Je to klasické běžné morče domácí. Mimo to patří k těm nejoblíbenějším plemenům morčat na světě.

morce-melirovane.png

 

 

 

Morče Skinny

Toto morče patří mezi holá. Má ale chomáčky srsti také na čumáčku. Hebkou srst nahrazuje hladká kůže. Máme tu i další plus holých morčat - díky chybějící srsti neuvěřitelně hřeje! Také je vhodné pro alergiky, ale moc lidí ho nemá rádo kvůli vzhledu.

morce-skinny.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baldwin

Baldwin je stejně jako skinny, holé morče, ale na rozdíl od něj nemá v dospělosti vůbec žádnou srst. Zajímavé ale je, že při narození srst mají, ale po 6 - 8 týdnech srst ztratí. Toto plemeno je také vhodné pro alergické lidi. Ale jeho vzhled je také poněkud odpuzující.

baldwin.png

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Otázka

(Kateřina , 31. 12. 2016 13:05)

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat,které morče je nejmenší? Předem děkuji za odpověď.

Re: Otázka

(Petr , 11. 1. 2021 12:08)

Nejmenší je morče americké krátkosrsté

Re: Otázka

(Karolína, 17. 3. 2017 13:44)

Které se asi nedočkáš. Promiň, ale já nejsem odbornice na morčata ani jsem je nikdy neměla.

Morče domácí

(Petr, 11. 1. 2021 12:07)

Morče domácí je nejoblíbenější morče na světě
My ho máme jmenuje se DoDo je to náš frája jména pro
Morčata jsou nejhezčí : DoDo, Punťa

Otázečka

(Janka, 15. 1. 2020 0:37)

Ahojky , moc se ti článek povedl. Mohla bych se zeptat mám
YT kanál a moc by se mi hodila ta animovaná morčátka které máš hned na 1. obrázku. Myslíš že bych je mohla využít na miniatury ??

Morče

(Bobánek, 18. 10. 2017 20:00)

Já mám doma morče Bobánka, který je tří barevný, s proužkem mezi očima. Jak se tomuto druhu morčete říká?

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 115187
Měsíc: 3203
Den: 100